Времето пред екрана довежда до остаряване. Вината е на синята светлина, която излъчват телевизорите, компютрите и смартфоните. Тя е високоенергийна видима светлина, която прониква в кожата по-дълбоко от UV лъчите, като уврежда колагена и намалява естественото количество на хиалуроновата киселина. Има доказателства, че светлината може също да повлияе на процеса на пигментация - проблем, който дори слънцезащитният крем не би могъл да разреши. Специалистите споделят, че все още не е дошъл момента, в който да започнем да се притесняваме, но е от решаващо значение да намалим възможно най-много времето, прекарано пред екрана или поне да го редуваме със свеж въздух и раздвижване.
Бръчки и двойна брадичка? Да, постоянното поглеждане надолу може да причини бръчки, и то не само тези на челото, които се образуват вследствие на недоверие към нещо, което сме прочели в Instagram. Говорим за постоянни бръчки около брадичката и шията, плюс увиснали кожа и устни. Това е нещо, което дори да искаме, няма как да бъде предовратено, освен в случай на склонност към филъри и лазерни терапии. Дръжте телефона на нивото на очите си и избягвайте ходенето, комбинирано с писането на съобщения.
Телефоните са причина за появата на пъпки. Мобилните телефони имат по себе си 10 пъти повече бактерии в сравнение с тоалетните чинии. До това твърдение достига Чарлс Герба, микробиолог от университета в Аризона. Целият процес може да бъде обяснен така: благодарение на топлината, която генерират телефоните, бактериите по ръцете ни се „свързват" с тях много по-лесно. Имайки предвид, че в голяма част от деня умните устройства са в ръцете ни, лесно е да направим връзката с докосването на лицето. Ако непрекъснато прилепвате телефона си към лицето си, това дразни и запушва порите ви. Единственото решение тук, е да използваме високоговорителя при всяка възможност.