Неотдавна екипът на Instagram обяви намеренията си да превърне платформата в още по-приобщаващо и приветливо място, където всеки да бъде себе си, без да има значение каква е расата или религиозната му принадлежност.
Очевидно алгоритъмът на социалната мрежа все още не работи в тази посока, а Бела Хадид е изпитала това от първа ръка.
В рамките на миналата седмица супермоделът публикува снимка на американския паспорт на баща си, на който е обозначено и неговото родно място - Палестина. Само няколко дни по-късно, разгневената Бела сподели с феновете си, че постът е премахнат, защото противоречи на правилата за "сигурност и борба с тормоза", които включват изтриване на постове с омразна реч, тормоз, голота и сексуална активност.
https://www.instagram.com/p/CBwOphwg7yY/
"@Instagram, точно коя част от факта, че се гордея с родното място на баща ми е "тормоз, омраза, голота или сексуална активност? Не ни ли е позволено да сме палестинци в Instagram? Това според мен е тормоз. Не можете да изтриете поста и да заглушите хората. Не става така", коментира по-малката сестра Хадид, отбелязвайки, че в социалната мрежа има много по-опасни публикации, които заслужават да бъдат премахнати.
"Искате ли той да промени родното си място за вас?", пита още Хадид, преди да заяви, че е "горда" от това, че е палестинка. За да покаже, че цялата ситуация е повече от нередна, Бела призова последователите си да публикуват информация за това къде са родени майките и бащите им, за да напомнят на всички, че са горди от произхода си.
https://www.instagram.com/p/B-VGt4dgWp5/
Изпълнителният директор на Instagram Адам Мосери споделя, че екипът на платформата има намерението да разгледа в детайли начина, по който продуктът им влияе на различните общности. Очаква се да бъде разработен допълнителен алгоритъм към вече хилядите съществуващи такива, който да погледне как съдържанието, появяващо се в Explore и Hashtag страниците, се отразява на съответния потребител.
https://www.instagram.com/p/B8byBDiAloG/
„Целта ни е да направим Instagram място, където всеки да се чувства в безопасност, подкрепен и свободен да изразява себе си. Надявам се, че с работата си ще се приближим до тази наша цел."
Надяваме се, че ще го направят в близкото бъдеще!